RESTORER engine, Rubbermaid Commercial Products, SIMPLEGREEN. PBmanagement & RESTORESHOP.SK

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

ANSILVER Profi SAN komplexna ochrana drevených krovov, podláh, obkladov

ANSILVER Profi SAN komplexná ochrana drevených konštrukcií, krovov, podláh, obkladov a všetkých druhov muriva v interiéroch a exteriéroch proti všetkému drevokaznému hmyzu, pliesňam a drevokazným hubám. Určený pre profesionálne použitie.

Ochrana drevených krovov, podláh, obkladov ...

Na komplexnú ochranu drevených konštrukcií, krovov, podláh, obkladov a všetkých druhov muriva v interiéroch a exteriéroch proti všetkému drevokaznému hmyzu, pliesňam a drevokazným hubám je určený vysokoúčinný kvapalný suspenzný prípravok ANSILVER Profi SAN.

Dodáva sa vo forme koncentrátu. Aplikuje sa náterom, postrekom, máčaním alebo tlakovou impregnáciou.

Návod na použitie:
Pred každým použitím prípravok dobre premiešajte. Spotreby a aplikačné postupy pre rôzne aplikácie sú uvedené v nasledujúcom texte.

1. Preventívna ochrana dreva.
Spotreby koncentrátu sú uvedené v nasledovnej tabuľke:
Použitie: Riedenie ANSILVER Profi SAN : Voda  Min. spotreba koncentrátu   Spôsob aplikácie
Interiér 1 : 9 20 g/m2 náter, postrek, čanie 1 : 99 5 kg/m3 tlaková impregnácia
Exteriér * 1 : 9 40 g/m2 50 g/m2 náter, postrek dlhodobé máčanie 1 : 49 15 kg/m3 tlaková impregnácia * Po ošetrení doporučujeme drevo natrieť vhodným krycím náterom.

2. Napadnuté drevo.
Koncentrát prípravku rozriedime vodou v pomere 1:1 a aplikujeme v množstve min. 160 ml/m2 povrchu.

3. Preventívna ochrana murovanej steny.
V prípade preventívneho ošetrenia murovanej steny sa použije riedenie: 1 diel prípravku ANSILVER Profi SAN a 9 dielov vody. Na suchú stenu sa natrie alebo nastrieka min. 140 ml/m2 rozriedeného prípravku. Po vyschnutí je možné stenu natrieť bežným náterom alebo pre dosiahnutie protipliesňového náteru doporučujeme prídavok protipliesňového prípravku ANSILVER Profi. V prípade ošetrenia zapliesnenej steny je vhodné napadnutú omietku najskôr ošetriť protipliesňovým prípravkom ASANEX®

4. Sanácia steny napadnutej drevomorkou domácou.
Omietku steny napadnutej drevomorkou domácou najskôr ošetríme prípravkom ASANEX®, ktorý necháme pôsobiť min. 24 hodín. Potom napadnutú omietku odstránime až na murivo, ktoré sa nechá čo najviac vyschnúť. Do medzier vyschnutého muriva sa šachovnicovo pod uhlom min. 30º navŕtajú diery o priemere 8 – 15 mm a hĺbke min. 2/3 hrúbky muriva. Vzdialenosť medzi dierami by nemala byť viac ako 200 – 250 mm. Vyvŕtané diery je potrebné min. 2x naplniť prípravkom ANSILVER Profi SAN rozriedeným vodou v pomere 1 : 9. Potom sa vykoná povrchová preventívna ochrana muriva ako v bode 3. Omietku  doporučujeme natrieť náterom s prípravkom ANSILVER Profi.

Dôležité upozornenie!
Prípravok rozrábajte a s prípravkom pracujte v plastových alebo nerezových nádobách, resp. v nádobách s povrchom upraveným syntetickou náterovou hmotou, smaltom či emailom.
Čas potrebný na biocídny účinok: okamžitý.

Doba účinku vykonanej ochrany je v interiéri prakticky neobmedzená, doporučuje sa však kontrola aspoň 1x za 5 rokov. Doba účinku v exteréri je závislá na namáhaní ošetreného materiálu priamymi poveternostnými vplyvmi. Kontrolu je potrebné vykonávať aspoň 1x za rok.

EKOLOGICKÉ HYGIENICKÉ RIEŠENIA = ČISTOTA + HYGIENA + DOBRÝ POCIT

ANSILVER Profi SAN si môžete u nás objednať a kúpiť formou dobierky v našom RESTORE shope

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky